Rutinski trijumf
41

Đoković se mučio u prvom setu pa u nastavku razbio Mađara za treće kolo Roland Garrosa

D. P.
Đoković je problema imao samo u uvodnoj fazi meča (Foto: EPA-EFE)
Srbijanski teniser Novak Đoković bez većih problema izborio je treće kolo Roland Garrosa pobjedom nad Martonom Fucsovicsem (83. ATP) rezultatom 3:0, po setovima 7:6 (2), 6:0 i 6:3.

Đoković je večeras imao probleme samo u prvom setu. Od starta je imao break, no Mađar se vraća u igru jer je pri rezultatu 5:3 za srbijanskog tenisera napravio re-break i odveo set u uzbudljivu završnicu.

Igrao se tie-break prvog seta, a tu je Đoković bio mnogo bolji i rezultatom 7:2 donio je sebi prednost u setovima. Prvi set, u kojem smo vidjeli veliku borbu, trajao je čak sat i po.

Drugi dio igre u potpunosti je pripao trećem igraču svijeta. Đoković je s nulom razbio Fucsovicsa i tako došao na korak od plasmana u treću rundu.

Na krilima sjajnog drugog seta, Đoković je odlično odigrao i u trećem i s relativno ubjedljivih 6:3 ovjerio plasman u treću rundu.

U narednoj fazi Đoković će igrati protiv Španca Alejandra Davidovicha Fokine koji je savladao Lucu Van Asschea.

Kada je u pitanju današnji dan na Roland Garrosu, većih iznenađenja u muškom dijelu žrijeba nije bilo. Plasmane u narednu fazu ostvarili su neki od pretendenata na naslov poput Carlosa Alcaraza i Andreja Rubljova.

Kod dama smo vidjeli nekoliko iznenađenja, a to je ispadanje 17. igračice svijeta Jelene Ostapenko, kao i 15. na WTA listi Ljudmile Samsonove.